dr hab. Katarzyna Polonek

Wiolonczela / Cello

Język: Polski / Angielski / Niemiecki

180,00 PLN / 45 minut

Katarzyna Polonek należy do najciekawszych osobowości muzycznych swojego pokolenia. Zdobywczyni pierwszych nagród znaczących międzynarodowych konkursów wiolonczelowych, m. in. w Liezen, Pörtschach, Poznaniu, i Brnie oraz kameralnych, m. in. I nagroda i nagroda Grand Prix na XI Międzynarodowym Konkursie Współczesnej Muzyki Kameralnej w Krakowie, zwyciężczyni Międzynarodowego Konkursu Kameralnego im. J. Haydna w Wiedniu. oraz konkursu „Sommets Musicaux“ w Gstaad w Szwajcarii.

Katarzyna Polonek kształciła się u wybitnych profesorów takich jak Angelica May, Wolfgang Aichinger, Markus Nyikos, Mścisław Roztropowicz, Philipp Müller, Wolfgang Boettcher, Markus Becker, Hatto Beyerle, Shmuel Ashkenasi, Ferenc Rados, czy Anner Bylsma.

Koncertowała jako solistka z wieloma orkiestrami, dokonywała nagrań dla Polskiego, Niemieckiego, Szwajcarskiego, Austriackiego i Japońskiego Radia i Telewizji. Jako kameralistka uczestniczyła w wielu renomowanych festiwalach muzycznych, występowała w najważniejszych europejskich salach koncertowych. Grając gościnnie w orkiestrach Berliner Philharmoniker, czy Staatskapelle Berlin współpracowała z takimi dyrygentami jak Daniel Barenboim, Bernhard Haitink, Pierre Boulez, Michael Sanderling, Ivan Fischer czy Sir Simon Rattle.

Katarzyna Polonek jest współzałożycielem tria fortepianowego BERLIN PIANO TRIO, które po wielokrotnych, międzynarodowych zwycięstwach konkursowych uważane jest za jedno z czołowych triów fortepianowych swojego pokolenia.

Należy również do zespołu Brahms Piano Quartet.
Jest adiunktem na Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu. Prowadzi też klasę wiolonczeli podczas mistrzowskich kursów muzycznych w Szamotułach i w Opolu. Jej uczniowie i studenci są laureatami międzynarodowych konkursów wiolonczelowych. Wiolonczelistka jest członkiem zarządu fundacji im. Szymona Goldberga.

www.berlinpianotrio.com